Doğal Taşlar
Doğal Taşlar

Doğal Taşların Şifalı Dünyasına Hoş Geldiniz!

Doğal taşların faydalarına bir örnekle başlamak istersek, kaplıcalardaki şifalı suların şifası, tıpkı doğal taşlarda olduğu gibi minerallerden oluşur. Devamlı tükettiğimiz maden suları da kimyasal özellikleri bakımından bikarbonat, sülfat, tuz, kükürt, karbon dioksit, demir, arsenik, iyot gibi mineralleri içermektedir. Vücudumuzun bu minerallere olan ihtiyacı tartışılamaz bir gerçektir.

Doğal taşlar gibi insanoğlu da topraktan gelmiştir”

Doğal Taşların İçeriği

Taşlar; bir veya birkaç mineralin bir araya gelmesiyle oluşan mineral topluluklarıdır. Doğal taşlar gibi insanoğlu da topraktan gelmiştir, taşıdığımız mineraller aynıdır.

Vücudumuzdaki mineraller
Vücudumuzdaki mineraller

İnsan vücudunun ¾’ü sudan oluşmaktadır. Bunun dışında; flor, bakır, nikel, oksijen, çinko, kurşun, magnezyum, iyot, manganez, fosfor, molibden, selenyum, kalsiyum, potasyum, silisyum, karbon, sodyum, berilyum, lityum, titanyum gibi mineraller bulunur. Yani doğa da bulunan mineraller vücudumuzda da yer alır.

“İnsan vücudunun ¾’ü sudan oluşmaktadır”

Doğal Taşların Kullanım Alanları

İçtiğimiz su, soluduğumuz hava, bitkileri yetiştirdiğimiz toprak ile taşlar da saf mineral ve bileşikleridir. Bedenimizdeki negatif enerji yükünden, toprağa basarak, akan suya dokunarak kurtuluruz. İşte bu nokta da doğal taşlar devreye girer, üzerimizde sürekli taşıyacağımız bir ametist taşı yada kuvars grubu herhangi bir kristal, vücudumuzun negatif enerji yüklenmesine engel olur ve bizi korur.

Doğal Taşlar
Doğal Taşlar

Taşlar bünyesinde bulundurduğu mineraller yardımı ile bedenimizde mineral bakımından eksiklikler var ise bunları tamamlamaya yardımcı olur. Vücudumuza yaydığı enerji ile çakraları dengelemeyi sağlarken ruh sağlığımızı korur, negatif enerjileri emip pozitif enerji yayar.

Taşın etkisini gösterebilmesi için tene temas etmesi de önemli bir noktadır. Tene temas eden doğal taş ısınır ve atomların hızlanmasını sağlayarak tesir süreci de hızlanmış olur.

Taşlar; %100 tedavi yöntemi değil, sorunumuzun yada eksikliğimizin giderilmesinde yardımcı bir alternatif olarak değerlendirmeliyiz. Gözlük kullanımı örneğinde olduğu gibi, gözlük tamamen iyileştirme değil, görmemize yardımcı olması için kullanılan bir araçtır. Doğal taşlarda, alternatif tıp olarak kullanılan bir şifa kaynağıdır.

Vücudumuzdaki rahatsızlıkların başlıca sebeplerinden biri mineral eksikliğidir. Taşların faydalarına çok güzel bir örnektir. Kansızlık; vücudumuzda ki demir, kobalt ve bakır mineralinin eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Doğal taşlarla bu eksikliklerimizi ten yoluyla tamamlayabiliriz.

Doğal Taşlar ve Enerji İlişkisi

“Senin yıldızın düşük”

“Yıldızı düşük” terimi de çevredeki olumsuz enerjiden kolayca etkilenmeyi anlatmaktadır. Özellikle Yengeç ve Balık insanları, yakınında bulunan insanların acılarından, duygusal sarsıntılarından doğan olumsuz enerjilerini, farkında olmadan kendilerine çeker ve hastalanırlar. Ayın dünyamıza kalkan oluşu gibi. Üzerimizde taşıdığımız doğal taşlar, yaydıkları enerjiyle hem dıştan gelecek enerjilere karşı kalkan oluşturmamıza yardım etmesi, hem de iç enerjimizi düzene sokması taşların faydalarından biridir.

İbni Sina’nın Kanun kitabı
İbni Sina’nın Kanun isimli kitabı

Doğal Taşların Şifası

Hastalanmanın engellenmesine dayalı yönteme “önleyici tıp” adı verilmekte, fakat uygulanamamaktadır. Uygulanamamasının temel sebepleri, bir alfabe değişikliği nedeniyle kadim tıp bilgileriyle bağımızın kesilmiş olması, yeme-içme dahil tüketimin teşvik edilmesi ve kapitalist batının temel felsefesi olan kazanma hırsının hayatımızın her alanına girmesidir.
Kaçımız biliyoruz İbni Sina’nın Kanun isimli tıp kitabının 600 yıla yakın süre Avrupa Üniversitelerinde ders kitabı olarak okutulduğunu. Selçuklu ve Osmanlı döneminde bitkilerle, taşlarla ve musiki ile tedavi konusunda yüzlerce kitap yazıldığını. Alternatif tedavi yöntemleri, aslında önleyici enerji verecek şekilde ve asıl tedavi yanında yardımcı bir tedavi olarak uygulanacakken, ilaç şirketlerinden birçoğunun yalnızca büyük paralar kazanmayı amaç haline getirmesi ve doktorların buna alet olması nedeniyle “alternatif’ yani asıl tedavinin yerine geçen tedavi haline gelmek üzeredir.

Genellikle süs takısı olarak kullanılan inci ve mercana doğal taş deyip geçeriz. Oysa inci, midye ve istiridye denilen hayvanların ürettiği, büyüttüğü bir varlıktır. Mercan ise bitki gibi görünmekle yahut bitki gibi bir yerlere tutunup büyümekle birlikte bir hayvandır. Ancak Yaratıcımız bunları yararı yalanlanamayacak büyük bir nimet olarak nitelendirdiğine ve bu nimeti “yalnızca ticaret malı” olarak yorumlamak basit bir açıklama olacağına göre, bunların başka yararlarının da olduğunu kabul etmemiz gerekmektedir.

Doğal Taşlar ve Dinimiz

Kırmızı mercan taşı
Kırmızı mercan taşı

İnci, mercan, yakut, zebercet, zümrüt gibi taşlar, cennetin yapı taşları veya süsleri olarak gösterilmiştir. Peygamber Efendimizin hadislerinde. Onlar bazen cennetteki köşklerin tuğlaları olurlar, bazen de yekpare (tek ve bütün) bir taş oluşturur köşkü, bazen cennet ırmaklarının iki yanıdır değerli taşlar, bazen de zemininin çakılları. Dünya ticaretinde taşların değeri sağladıkları gelirle ölçülürken, cennette eşit değerdedirler.

“Rabb’in yarattığından faydalanıyoruz, Kainat bir eczanedir.”

Gerçek 1.Kalite doğal taşlardan hazırlanmış ürünlere sahip olmak için aşağıdaki online satış sitemizi inceleyebilirsiniz.

Tassepeti Logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz